Wizyta studyjna w RM Education

wizyta rm


W dniach 24-28 września 2012 roku Zespół Wdrożeniowy oraz informatycy Z Centralnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych wzięli udział w wizycie studyjnej w RM Education, Abibgdon, Wielka Brytania.
Gospodarzem wizyty był Steve Harrington, Bid manager.
Koledzy z RM Education pomogli nam określić cel nadrzędny wdrażania e-oceniania, tj. Zapewnienie wysokiej jakości oceniania.
Wizyta w Cambridge Assessment i International Bacalaureat w Cardiff - dwóch komisjach wykorzystujących aplikację scoris do oceniania prac egzaminacyjnych pozwoliła na dyskusję na temat zalet wdrażania e-oceniania oraz doświadczeń związanych z tym wdrażaniem. Wdrożenie e-oceniania jest wyzwaniem organizacyjnym, które dotyka każdego aspektu procesu oceniania, ale i przynosi korzyści w każdym aspekcie. Nauczyliśmy się, że najważniejsza jest przekonanie egzaminatorów do nowej technologii i pozyskanie ich jako sprzymierzeńców.
W zakresie zarządzania sesją zapoznaliśmy się ze strukturą i organizacją procesu e-oceniania prowadzonego przez firmę RM – producenta oprogramowania scoris.
Informatycy wykorzystali okazję uzyskania pomocy w rozwiązaniu problemów związanych z instalacja systemu scoris i ustawianiem sesji.
Wizyta w centrum skanowania Cintas przekonała nas, że RM nadaje procesowi skanowania najwyższy priorytet podkreślając, że podstawowym kryterium jest jakość. Cintas przetwarza około 120 000 000 pojedynczych obrazów rocznie, w szczycie do 1,5 mln w ciągu jednego dnia.
Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 22 grudzień 2014, 11:56